Home / Race Results / Rockville Youth Cross Country

Rockville Youth Cross Country

Rockville Kids Cross Country Program
Dogwood Park
October 26, 2013

(OVERALL RESULTS GRADES 1 THROUGH 3)
0.75 MILE COURSE
 

Place-Oa-10-26 Num NameLname Sex Category Team Time10-26
1 7 Jason Parks M Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 5:15
2 121 Nick Laffey M lil rabbits INDIAN OCEAN 5:33
3 73 Ian Rodriguez-Michel M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 5:33
4 6 Tillman Peters M Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 5:36
5 58 Leo Benavides M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 5:41
6 59 Julia Benavides F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 6:11
7 4 Nora Rudmann F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 6:13
8 47 Mary Kincer F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 6:22
9 100 Alula Gebre M Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 6:23
10 60 Ayanna Hart F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 6:29
11 31 Issac Baum M Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 6:30
12 14 Anya Tahi F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 6:38
13 45 Ethan Parr M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 6:40
14 48 Grace Diaz F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 6:50
15 1 Paige Henry F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 6:51
16 86 Jack Lemerise M Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 7:00
17 51 Daniel Zheng M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 7:08
18 99 Helena Thompson F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 7:09
19 10 Dexter Dexter F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 7:13
20 81 Carolyn Christopher F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 7:16
21 44 Lincoln Reed M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 7:18
22 87 Addie Wildermuth F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 7:21
23 84 Zoe Wubgerd F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 7:23
24 46 Alanna Hart F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 7:37
25 11 Denise Mendez F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 7:49
26 9 Abby Mendez F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 8:03
27 80 Lillian Barker F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 8:21
28 12 Allison Howlett F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 8:50
29 16 Kelley Nora F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 8:51
30 85 Virginia Waugaman F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 11:07
31 56 Zoe Tate F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 11:38
32 3 Matthew Ufko M Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 14:44

Number of records: 32

 

Rockville Kids Cross Country Program
Dogwood Park
October 26, 2013

(OVERALL RESULTS GRADES 4 THROUGH 6
1 MILE COURSE
 

 

 
Place-Oa-10-26 Num NameLname Sex Category Team Time10-26
1 115 Edward Keenan M Striders ARCTIC OCEAN 6:28
2 15 Alejandro Fornell M Striders ATLANTIC OCEAN 6:42
3 91 Arun Sen M Striders ARCTIC OCEAN 6:48
4 70 Robert Kearns M Striders PACIFIC OCEAN 6:50
5 18 Corrigan Peters M Striders ATLANTIC OCEAN 6:58
6 90 Max Maust M Striders ARCTIC OCEAN 6:59
7 991 Logan Rohde F striders INDIAN OCEAN 7:13
8 120 Marvin Juwillie M striders INDIAN OCEAN 7:19
9 109 Catherine Christopher F Striders ARCTIC OCEAN 7:44
10 66 Emily Depaula F Striders PACIFIC OCEAN 7:50
11 42 Mariel McInnes F Striders PACIFIC OCEAN 7:52
12 97 Janice Lee, Janice F Striders ARCTIC OCEAN 7:59
13 95 Saurav Pandey M Striders ARCTIC OCEAN 8:00
14 29 Matthew Cassidy M Striders ATLANTIC OCEAN 8:01
15 111 Corbin Christopher M Striders ARCTIC OCEAN 8:05
16 22 Alexander Bayer M Striders ATLANTIC OCEAN 8:23
17 116 Eliana Geddes F Striders ARCTIC OCEAN 8:24
18 27 Kate Meuse F Striders ATLANTIC OCEAN 8:26
19 54 Adam Reed M Striders PACIFIC OCEAN 8:28
20 92 Fran Riley F Striders ARCTIC OCEAN 8:30
21 50 Emily Parr F Striders PACIFIC OCEAN 8:43
22 37 Declan McHugh M Striders ATLANTIC OCEAN 8:46
23 77 Amanda Rodriguez-Michel F Striders PACIFIC OCEAN 8:47
24 112 Hannah Kokinda F striders INDIAN OCEAN 8:55
25 32 Daniel Fornell M Striders ATLANTIC OCEAN 9:04
26 122 Jay Savukinas M striders INDIAN OCEAN 9:07
27 96 Kaleen Ly F Striders ARCTIC OCEAN 9:08
28 20 Molly May F Striders ATLANTIC OCEAN 9:13
29 24 Rebecca Howlett F Striders ATLANTIC OCEAN 9:19
30 108 Isabel Barker F Striders ARCTIC OCEAN 9:23
31 68 Leeloo Blunt F Striders PACIFIC OCEAN 9:24
32 65 Alexander Moore M Striders PACIFIC OCEAN 9:27
33 76 Camille Chavis F Striders PACIFIC OCEAN 9:41
34 114 Anna D'Albora F Striders ARCTIC OCEAN 9:47
35 21 Shana Gittleson F Striders ATLANTIC OCEAN 9:48
36 69 Joseph Neustadt M Striders PACIFIC OCEAN 9:51
37 125 Hannah Breton F striders INDIAN OCEAN 9:52
38 35 Cairan McAndrews M Striders ATLANTIC OCEAN 12:27

Number of records: 38

Rockville Kids Cross Country Program
Dogwood Park
October 26, 2013

(OVERALL RESULTS GRADES 7 THOUGH 8)
2 MILE COURSE
 

Place-Oa-10-26 Num NameLname Sex Category Team Time10-26
1 26 Emily May F Rapid Runners ATLANTIC OCEAN 15:20
2 39 Noah Cassidy M Rapid Runners ATLANTIC OCEAN 15:27
3 107 Olivia Maust F Rapid Runners ARCTIC OCEAN 15:30
4 62 Johnson Leah F Rapid Runners PACIFIC 15:35
5 118 Griffin Bucior M Rapid Runners ARCTIC OCEAN 15:41
6 123 Mariel Juwillie F rapid runners INDIAN OCEAN 17:45
7 25 Emily Gardner F Rapid Runners ATLANTIC OCEAN 19:47
8 38 Adam Howlett M Rapid Runners ATLANTIC OCEAN 21:49

Number of records: 8