Home / Race Results / Rockville Youth Cross Country

Rockville Youth Cross Country

Rockville Kids Cross Country Program
Woodley Gardens
October 19, 2013

(OVERALL RESULTS GRADES 1 THROUGH 3)
0.75 MILE COURSE
 

Place-Oa-10-19 Num NameLname Sex Category Team Time10-19
1 73 Ian Rodriguez-Michel M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 3:58
2 7 Jason Parks M Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 3:59
3 121 Nick Laffey M lil rabbits INDIAN OCEAN 4:00
4 58 Leo Benavides M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 4:25
5 6 Tillman Peters M Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 4:30
6 117 Teddy Dietrich M Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 4:32
7 100 Alula Gebre M Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 4:33
8 31 Issac Baum M Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 4:34
9 47 Mary Kincer F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 4:38
10 49 Jordan Kelly M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 4:40
11 88 Maia Alina Coppula F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 4:42
12 105 Max Fuster M Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 4:45
13 60 Ayanna Hart F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 4:46
14 59 Julia Benavides F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 4:50
15 48 Grace Diaz F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 4:52
16 83 Kyle Fuster M Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 4:53
17 14 Anya Tahi F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 4:55
18 4 Nora Rudmann F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 4:58
19 45 Ethan Parr M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 5:00
20 51 Daniel Zheng M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 5:08
21 84 Zoe Wubgerd F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 5:12
22 86 Jack Lemerise M Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 5:15
23 41 Mackenzie Boone F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 5:21
24 46 Alanna Hart F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 5:25
25 1 Paige Henry F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 5:28
26 61 Dhira Vadlamundi M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 5:29
27 87 Addie Wildermuth F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 5:30
28 10 Dexter Dexter F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 5:32
29 99 Helena Thompson F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 5:33
30 81 Carolyn Christopher F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 5:36
31 9 Abby Mendez F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 5:40
32 11 Denise Mendez F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 5:42
33 80 Lillian Barker F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 5:52
34 16 Kelley Nora F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 6:03
35 52 Savanah Thompson-Jones F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 7:40
36 56 Zoe Tate F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 8:10

Number of records: 36

Rockville Kids Cross Country Program
Woodley Gardens
October 19, 2013

(OVERALL RESULTS GRADES 4 THROUGH 6
1 MILE COURSE
 

Place-Oa-10-19 Num NameLname Sex Category Team Time10-19
1 30 Garrett Suhr M Striders ATLANTIC OCEAN 5:49
2 115 Edward Keenan M Striders ARCTIC OCEAN 6:22
3 15 Alejandro Fornell M Striders ATLANTIC OCEAN 6:26
4 70 Robert Kearns M Striders PACIFIC OCEAN 6:34
5 91 Arun Sen M Striders ARCTIC OCEAN 6:37
6 36 Todd Gersten M Striders ATLANTIC OCEAN 6:40
7 991 Logan Rohde F striders INDIAN OCEAN 6:43
8 90 Max Maust M Striders ARCTIC OCEAN 7:14
9 120 Marvin Juwillie M striders INDIAN OCEAN 7:16
10 109 Catherine Christopher F Striders ARCTIC OCEAN 7:18
11 34 Mark Gersten M Striders ATLANTIC OCEAN 7:20
12 18 Corrigan Peters M Striders ATLANTIC OCEAN 7:23
13 42 Mariel McInnes F Striders PACIFIC OCEAN 7:33
14 57 Timothy Shiner M Striders PACIFIC OCEAN 7:37
15 19 Caitlyn Rascher F Striders ATLANTIC OCEAN 7:39
16 72 Kai Thompson-Jones M Striders PACIFIC OCEAN 7:42
17 95 Saurav Pandey M Striders ARCTIC OCEAN 7:51
18 66 Emily Depaula F Striders PACIFIC OCEAN 7:55
19 22 Alexander Bayer M Striders ATLANTIC OCEAN 7:57
20 116 Eliana Geddes F Striders ARCTIC OCEAN 8:02
21 92 Fran Riley F Striders ARCTIC OCEAN 8:03
22 111 Corbin Christopher M Striders ARCTIC OCEAN 8:04
23 29 Matthew Cassidy M Striders ATLANTIC OCEAN 8:15
24 50 Emily Parr F Striders PACIFIC OCEAN 8:22
25 54 Adam Reed M Striders PACIFIC OCEAN 8:24
26 27 Kate Meuse F Striders ATLANTIC OCEAN 8:26
27 37 Declan McHugh M Striders ATLANTIC OCEAN 8:30
28 112 Hannah Kokinda F striders INDIAN OCEAN 8:33
29 122 Jay Savukinas M striders INDIAN OCEAN 8:36
30 77 Amanda Rodriguez-Michel F Striders PACIFIC OCEAN 8:43
31 20 Molly May F Striders ATLANTIC OCEAN 8:55
32 24 Rebecca Howlett F Striders ATLANTIC OCEAN 9:08
33 96 Kaleen Ly F Striders ARCTIC OCEAN 9:20
34 114 Anna D'Albora F Striders ARCTIC OCEAN 9:21
35 28 Thalia Peters F Striders ATLANTIC OCEAN 9:25
36 32 Daniel Fornell M Striders ATLANTIC OCEAN 9:31
37 68 Leeloo Blunt F Striders PACIFIC OCEAN 9:33
38 76 Camille Chavis F Striders PACIFIC OCEAN 9:36
39 108 Isabel Barker F Striders ARCTIC OCEAN 9:38
40 69 Joseph Neustadt M Striders PACIFIC OCEAN 9:45
41 21 Shana Gittleson F Striders ATLANTIC OCEAN 10:01
42 65 Alexander Moore M Striders PACIFIC OCEAN 10:06
43 35 Cairan McAndrews M Striders ATLANTIC OCEAN 11:08

Number of records: 43

 

Rockville Kids Cross Country Program
Woodley Gardens
October 19, 2013

(OVERALL RESULTS GRADES 7 THOUGH 8)
2 MILE COURSE
 

Place-Oa-10-19 Num NameLname Sex Category Team Time10-19
1 107 Olivia Maust F Rapid Runners ARCTIC OCEAN 15:18
2 62 Johnson Leah F Rapid Runners PACIFIC 15:25
3 118 Griffin Bucior M Rapid Runners ARCTIC OCEAN 15:34
4 26 Emily May F Rapid Runners ATLANTIC OCEAN 15:39
5 40 Aidan McAndrews M Rapid Runners ATLANTIC OCEAN 15:43
6 39 Noah Cassidy M Rapid Runners ATLANTIC OCEAN 15:45
7 33 Ritika Naiknavare F Rapid Runners ATLANTIC OCEAN 16:49
8 123 Mariel Juwillie F rapid runners INDIAN OCEAN 18:05
9 25 Emily Gardner F Rapid Runners ATLANTIC OCEAN 19:21
10 38 Adam Howlett M Rapid Runners ATLANTIC OCEAN 20:29

Number of records: 10