Home / Race Results / Rockville Youth Cross Country

Rockville Youth Cross Country

Rockville Kids Cross Country Program
Rockville Civic Center
September, 28, 2013

(OVERALL RESULTS GRADES 1 THROUGH 3)
0.75 MILE COURSE
 

 

 
Place-Oa-9-28 Num NameLname Sex Category Team Time9-28
1 7 Jason Parks M Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 5:05
2 73 Ian Rodriguez-Michel M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 5:09
3 58 Leo Benavides M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 5:12
4 121 Nick Laffey M lil rabbits INDIAN OCEAN 5:13
5 6 Tillman Peters M Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 5:17
6 49 Jordan Kelly M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 5:30
7 105 Max Fuster M Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 5:39
8 60 Ayanna Hart F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 6:04
9 117 Teddy Dietrich M Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 6:05
10 47 Mary Kincer F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 6:06
11 31 Issac Baum M Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 6:11
12 100 Alula Gebre M Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 6:14
13 59 Julia Benavides F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 6:18
14 4 Nora Rudmann F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 6:20
16 13 Jansen Nye M Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 6:25
15 88 Maia Alina Coppula F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 6:25
17 46 Alanna Hart F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 6:26
18 48 Grace Diaz F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 6:27
19 45 Ethan Parr M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 6:28
20 51 Daniel Zheng M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 6:30
21 14 Anya Tahi F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 6:44
22 44 Lincoln Reed M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 6:50
23 83 Kyle Fuster M Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 6:52
24 86 Jack Lemerise M Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 6:54
25 9 Abby Mendez F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 6:55
26 10 Dexter Dexter F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 6:56
27 81 Carolyn Christopher F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 6:58
28 41 Mackenzie Boone F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 7:01
29 11 Denise Mendez F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 7:06
30 1 Paige Henry F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 7:09
31 99 Helena Thompson F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 7:20
32 87 Addie Wildermuth F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 7:33
33 16 Kelley Nora F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 8:01
34 80 Lillian Barker F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 8:02
35 12 Allison Howlett F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 8:17
36 61 Dhira Vadlamundi M Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 8:51
37 56 Zoe Tate F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 8:53
38 52 Savanah Thompson-Jones F Lil' Rabbits PACIFIC OCEAN 9:13
39 8 Sarah Howlett F Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 9:18
40 85 Virginia Waugaman F Lil' Rabbits ARCTIC OCEAN 12:08
41 3 Matthew Ufko M Lil' Rabbits ATLANTIC OCEAN 12:58

Number of records: 41

 

(OVERALL RESULTS GRADES 4 THROUGH 6
1 MILE COURSE
 

Place-Oa-9-28 Num Name Sex Category Team Time9-28
1 15 Alejandro Fornell M Striders ATLANTIC OCEAN 7:37
2 18 Corrigan Peters M Striders ATLANTIC OCEAN 7:41
3 115 Edward Keenan M Striders ARCTIC OCEAN 7:54
4 91 Arun Sen M Striders ARCTIC OCEAN 8:06
5 991 Logan Rohde F striders INDIAN OCEAN 8:07
6 90 Max Maust M Striders ARCTIC OCEAN 8:08
7 17 Diego Ricks M Striders ATLANTIC OCEAN 8:09
8 111 Corbin Christopher M Striders ARCTIC OCEAN 8:34
9 124 Connor Broderick M striders INDIAN OCEAN 8:44
10 109 Catherine Christopher F Striders ARCTIC OCEAN 8:45
11 120 Marvin Juwillie M striders INDIAN OCEAN 8:52
12 22 Alexander Bayer M Striders ATLANTIC OCEAN 8:53
13 57 Timothy Shiner M Striders PACIFIC OCEAN 9:09
14 64 Aidan Boone M Striders PACIFIC OCEAN 9:13
15 54 Adam Reed M Striders PACIFIC OCEAN 9:14
16 72 Kai Thompson-Jones M Striders PACIFIC OCEAN 9:15
17 29 Matthew Cassidy M Striders ATLANTIC OCEAN 9:19
18 19 Cairan Rascher F Striders ATLANTIC OCEAN 9:21
20 50 Emily Parr F Striders PACIFIC OCEAN 9:23
19 92 Fran Riley F Striders ARCTIC OCEAN 9:23
21 95 Saurav Pandey M Striders ARCTIC OCEAN 9:28
22 66 Emily Depaula F Striders PACIFIC OCEAN 9:39
23 97 Janice Lee, Janice F Striders ARCTIC OCEAN 9:57
24 112 Hannah Kokinda F striders INDIAN OCEAN 10:00
25 37 Declan McHugh M Striders ATLANTIC OCEAN 10:01
26 68 Leeloo Blunt F Striders PACIFIC OCEAN 10:10
27 125 Hannah Breton F striders INDIAN OCEAN 10:55
28 122 Jay Savukinas M striders INDIAN OCEAN 10:56
29 32 Daniel Fornell M Striders ATLANTIC OCEAN 10:57
30 69 Joseph Neustadt M Striders PACIFIC OCEAN 11:01
31 21 Shana Gittleson F Striders ATLANTIC OCEAN 11:08
32 65 Alexander Moore M Striders PACIFIC OCEAN 11:12
33 76 Camille Chavis F Striders PACIFIC OCEAN 11:26
34 96 Kaleen Ly F Striders ARCTIC OCEAN 11:26
35 114 Anna D'Albora F Striders ARCTIC OCEAN 11:27
36 77 Amanda Rodriguez-Michel F Striders PACIFIC OCEAN 11:32
38 55 Annalise Knotts F Striders PACIFIC OCEAN 11:37
37 108 Isabel Barker F Striders ARCTIC OCEAN 11:37
39 43 Jay Bhanot M Striders PACIFIC OCEAN 11:38
40 98 Delaney Crawley F Striders ARCTIC OCEAN 11:43
41 82 Sofia Porto F Striders ARCTIC OCEAN 11:56
42 35 Cairan McAndrews M Striders ATLANTIC OCEAN 12:24

Number of records: 42

 

 

(OVERALL RESULTS GRADES 7 THOUGH 8)
2 MILE COURSE
 

Place-Oa-9-28 Num Name Sex Category Team Time9-28
1 26 Emily May F Rapid Runners ATLANTIC OCEAN 17:55
2 118 Griffin Bucior M Rapid Runners ARCTIC OCEAN 19:06
3 33 Ritika Naiknavare F Rapid Runners ATLANTIC OCEAN 19:53
4 39 Noah Cassidy M Rapid Runners ATLANTIC OCEAN 19:57
5 123 Mariel Juwillie F rapid runners INDIAN OCEAN 20:24
6 40 Aidan McAndrews M Rapid Runners ATLANTIC OCEAN 20:46
7 107 Olivia Maust F Rapid Runners ARCTIC OCEAN 20:49
8 25 Emily Gardner F Rapid Runners ATLANTIC OCEAN 25:02

Number of records: 8